Vojvodina pobedila Panevežis u Litvaniji

90+2′ Kraj utakmice! Vojvodina pobedila Panevežis 1:0!

89′ Kružikas umalo izjednačio

Rizikovali su Novosađani, pustili Kružikasa da šutira, a ovaj umalo izjednačio. Srećom, lopta je otišla metar pored leve stative.

75′ Zukićev gol poništen zbog ofsajda

Odličan napad i gol Zukića, ali je on poništen zbog ofsajda.

74′ Litvanci umalo kaznili “lale”

Kapnidis je ostao zaboravljen na levoj strani, bio je sam, ali je šutirao pravo u Nikolu Simića koji je opet intervenisao.

70′ GOOL! “Bomba” Čovića za vođstvo Vojvodine 0:1!

Uspele su “lale” da kazne pad u igri protivničkog tima i preuzmu kontrolu, a važan gol postigao je Nemanja Čović – i to kakav!

Dobio je najbolji igrač Vojvodine loptu iza odbrane Panevežisa, ona je otišla iskosa, ali njemu to nije smetalo da pošalje projektil iz gotovo mrtvog ugla i zakuca loptu u mrežu za 0:1.

68′ Topić neprecizan iz izgledne pozicije

Visoki Topić je dobio loptu na 20-ak metara od gola, ostao je bez bloka, ali je šutirao veoma neprecizno.

63′ Sarpong bio blizu postizanja gola

Još jednom je Elivelto bio u centru pažnje, sada je kreirao priliku za Sarponga. Prebacio je odbranu Vojvodine, a Holanđanin je izblokiran i lopta je otišla u korner.

60′ Elivelto je prva figura utakmice

Omaleni vezista je još jednom promešao rivale po levom boku. Umorio se i izgubio korak ispred kaznenog prostora i šutirao preko gola.

55′ Ponovo prete Litvanci

Tačnije, Brazilac u redovima litvanskog kluba. Elivelto je zahvatio loptu glavom posle centaršuta sa desnog boka. Srećom, to nije učinio dobro i bio je neprecizan.

46′ Počelo drugo poluvreme u Litvaniji

45′ Kraj prvog poluvremena, Panevežis – Vojvodina 0:0

43′ Vojvodina propustila stopostotnu šansu

Sjajnu kombinaciju izveli su Novosađani posle kornera. Čović se iz bloka izvukao i ostao neometan na petercu, ali je njegov udarac glavom išao pravo u golmana Golas. Brazilac je nekako intervenisao i spasao domaćina, a u nastavku je i Novevski bio neprecizan.

34′ Velika sreća za Vošu – Elivelto pogodio stativu!

Posle naivnog faula Novevskog na ivici kaznenog prostora, Elivelto je fantastično izveo slobodan udarac nakon pomoćne igre. Gađao je suprotni ugao, pogodio stativu i Vojvodina je imala mnogo sreće.

25′ Kovačević uputio prvi šut u okvir gola

Kovačević je pokušao glavom posle slobodnog udarca, Ipak, golas je bio siguran, kao i nakon kornera koji je usledio.

17′ Simić spasao Vojvodinu

Mnogo su agresivniji igrači Panevežisa. Sada je Elivelto gađao bliži ugao sa nekih 17 metara, Nikola Simić je paradom spasao Vojvodinu.

15′ Uzvratila udarcem i Vojvodina

Prvi konkretan udarac momaka u svetlo plavim dresovima, uputio ga je Topić – pravo u golmana Golasa.

14′ Simić prvi put reagovao na utakmici

Ponovo udarac sa distance, ovoga puta sa desne strane, ali je siguran golman Vojvodine Simić.

10′ Panevežis prvi preti

Nekoliko puta su pokušavali domaći igrači, konkretan udarac uputio je Figereido Pererira, ali je lopta otišla pored desne stative.

1′ Počela utakmica Panevežisa i Vojvodine

Sastavi timova:

Panevežis (4-2-3-1): Golas – Rafael Floro, Bisi, Januševski, Pereira – Eliošus, Kozoronis – Sarpong, Dantas, Janauskas – Elias

Vojvodina (4-3-3): Simić – Cucin, Stevanović, Kovačević, Devetak – Topić, Čović, Maksimović – Simić, Mrkaić, Novevski

Revanš meč na programu je za sedam dana u Novom Sadu.