Rafael Nadal je novi kralj Rima

Kraj meča.Đoković – Nadal 5:7, 6:1, 3:6

Novak se nije predavao, koristio je svaku priliku da zapreti. Nakon 30:30, ipak, Španac dolazi do druge meč lopte, ovog puta na svoj servis. Koristi je i stavlja tačku na ovaj meč.

Đoković – Nadal 5:7, 6:1, 3:5

Na servis našeg tenisera Nadal osvaja prvu meč loptu, 30:40. Novak uspeva da se odbrani, izjednačenje. Potom Đoković vezuje još dva poena i osvaja gem.

Đoković – Nadal 5:7, 6:1, 2:5

Nadal lako osvaja svoj servis i potvrđuje brejk.

Đoković – Nadal 5:7, 6:1, 2:4

Nadal dolazi do brejka prednosti bez izgubljenog poena.

Đoković – Nadal 5:7, 6:1, 2:3

Novak pritiska seris Nadala, nakon 15:30, a posle jednog neverovatnog poena osvaja brejk loptu, 30:40. Greška našeg tenisera prilikom jednog voleja, izjednačenje. Potom naš as osvaja drugu brejk priliku u gemu, ali i ona odlazi u nepovrat. Potom Rafa vezuje dva poena i dobija gem.

Đoković – Nadal 5:7, 6:1, 2:2

Naš teniser siguran na svoj servis.

Đoković – Nadal 5:7, 6:1, 1:2

Španac odvaja gem bez izgubljenog poena.

Đoković – Nadal 5:7, 6:1, 1:1

Na servis Novaka zapretio je Nadal – 15:30. Naš teniser odbija ovaj nalet prtotivnika, 40:30. Đoković osvaja i naredni poen i dobija gem.

Đoković – Nadal 5:7, 6:1, 0:1

Na startu trećeg seta Rafa prekida seruju od pet vezanih gemova našeg tenisera. Osvaja uvodni gem.

Kraj drugog seta. Đoković – Nadal 5:7, 6:1

Đoković propušta dve set lopte na svoj servis. As servisom stiže do treće. Nova duga razmena iz koje naš teniser izlazi kao pobednik i osvaja set.

Đoković – Nadal 5:7, 5:1

Novi servis Nadala i ponovo Novak osvaja brejk loptu, 30:40. Nadal uspeva da se odbrani. Usledila su još dva izjednačenje nakon prednosti za Španca. Potom Đoković osvaja drugu brejk loptu u gemu. Ovu koristi i sada ima dva brejka prednosti i priliku da servisom reši set u svoju korist.

Đoković – Nadal 5:7, 4:1

u narednom gemu napao je Rafa, 15:30. Međutim, Novak preokreće – 40:30. Usledilo je izjednačenje. Potom novak vezuje dva poena i materijalizuje brejk.

Đoković – Nadal 5:7, 3:1

Novak ponov ima 0:30 na servis protivnika. Potom osvaja dve vezane brejk lopte. Koristi prvu i dolazi do brejka prednosti.

Đoković – Nadal 5:7, 2:1

U narednom gemu Novak je spasio brejk loptu, a potom sa dva asa rešio gem u svoju korist

Đoković – Nadal 5:7, 1:1

Đoković ponovo ima 0:30 na servis protivnika. Nadal uspeva da se izvuče – 30:30, potom vezuje još dva poena i osvaja gem.

Đoković – Nadal 5:7, 1:0

Novak osvaja uvodni gem u drugom setu.

Kraj prvog seta, Đoković – Nadal 5:7

Novak pokušava da se izbori za taj-brejk. Napada servis protivnika – 0:30. Rafa uspeva da se izvuče, 30:30. Protivnik koristi nešto lošiji potez našeg tenisera i dolazi do prve set lopte. Usledilo je izjednačenje. Potom i druga set lopta za Nadala. Ovu koristi i osvaja prvi set.

Prvi set je trajao 75 minuta igre.

Đoković – Nadal 5:6

Trećom duplom servis greškom na meču Novak poklanja protivniku izjednačenje, 40:40. Sjajnim forhendom Nadal osvaja brejk loptu. Greška našeg asa i protivnik pravi brejk.

Đoković – Nadal 5:5

Novak pritiska servis protivnika, 15:30. Sjajnim servisima Nadal preokreće i osvaja gem.

Đoković – Nadal 5:4

Naš teniser odbija pokušaj protivnika i osvaja svoj servis gem.

Đoković – Nadal 4:4

Sada preti naš teniser, 15:30. Nadal preokreće i osvaja gem.

Đoković – Nadal 4:3

Ponovo preti Rafa, 15:30. Sevis viner Novaka za 30:30. Nešto duža rasmena iz koje naš teniser izlazi kao pobednik, gem lopta. Izjendačenje. nova duga razmena i ponovo je Đoković osvojio poen, prednost. Dupla servis greška za novo izjednačenje. Potom Rafa osvaja brejk priliku. Novak uspeva da se izvuče. Zatim naš teniser vezuje još dva poena i osvaja gem.

Đoković – Nadal 3:3

Nadal bez većih problema osvaja svoj servis.

Đoković – Nadal 3:2

Novak sa nulom osvaja gem.

Đoković – Nadal 2:2

Rafa osvaja svoj servis, izjednačenje.

Đoković – Nadal 2:1

Sada preti Nadal, 15:30. Potom osvaja i prvu brejk priliku na meču, 30:40. Koristi je i vraća brejk.

Đoković – Nadal 2:0

Novak preti, na servis Nadala osvaja prvu brejk loptu na meču. Protivnik uspeva da se izvuče. Usledilo je još jedno izjednačenje nakon prednosti za Rafu. Potom naš teniser osvaja drugu brejk priliku. Novo izjednačenje. Đoković je neumoljiv stiže do treće šanse, koristi je stiže do brejka.

Đoković – Nadal 1:0

Žestoko od samog starta. Prvo je naš teniser lak odošao do 40:0, da bi potom nadal osvojio dva poena. Ipak Novak nijedozvolio da se gem igra na razliku. Dobija naredni poen i osvaja uvodni gem.

Počeo je meč …

Publika na tribinama

Oko 2.500 gledalaca uživo će sa tribina pratiti spektakl.

Novak će servisom otvoriti meč

Na podbacivanju novčića više sreće je imao naš teniser i izabrao je da prvi servira.

Novak i Rafa izašli na teren

Sve je spremno za početak meča. Đoković i Nadal su izašli na teren, nakon kraćeg zagrevanja očekujemo početak meča.

Novak: I dalje postoji uzbuđenje kad treba da se suočim sa Rafom

“Čak i nakon svega što smo prošli u karijeri, i dalje postoji uzbuđenje kada moramo da se suočimo.

Bar sa svoje strane znam da će to biti slučaj sve dok budemo igrali jedni protiv drugog na ovom nivou”, rekao je Đoković.

Ovo je njihov šesti međusobni duel u finalu Rima

Biće ovo šesti duel dva igrača u finalu Rima (ukupno 57 po redu, 29-27 u pobedama za Đokovića), pošto su se prethodno sastajali 2009, 2011, 2012, 2014. i 2019. godine, a Nadal ima prednost u pobedama od 3-2.

Njihov duel uvek predstavlja spektakl

Novak i Rafa posebno su motivisani u međusobni duelima. Detalj sa jednog od njihovih susreta u Rimu

Đoković i Nadal znaju kako je igrati u finalu Rima

Đoković je svoje 11. finale turnira u italijanskoj prestonici izborio nakon velike borbe protiv domaćeg predstavnika Lorenca Sonega, a Nadal će 12. put u karijeri igrati finalni meč na “Foro Italiku”, pošto je u dva seta eliminisao Amerikanca Rajlija Opelku.

Novak brani titulu i bori se za šesti trofej na rimskoj šljaci, dok će Španac pokušati da osvoji jubilarni 10. pehar na ovom turniru.

Novo veliko finale dva maga teniske igre

Od 2006. godine, Đoković i Nadal su se sva ke godine sastajali bar jednom na nekom od turnira.