Nejmar nastavio poteru za Peleom, Brazil pobedom otvorio Kopa Ameriku

Nejmar je još jednom pokazao koliko voli da igra za nacionalni tim i predvodio “selesao” do trijumfa.

U 23. minutu je izveo korner nakon kojeg se u gužvi najbolje snašao Markinjoš i doneo prednost, da bi u drugom poluvremenu sigurno realizovao jedanaesterac i duplirao prednost.

Bio je to 67. pogodak za sjajnog napadača u dresu reprezentacije, pa je sada na samo 10 zaostatka u odnosu na legendarnog Pelea.

U finišu susreta upisao je i asistenciju, kada je Gabrijelu Barbosi omogućio lagan pogodak grudima.

Izabranici selektora Titea prvi su na tabeli grupe B sa tri boda, koliko imaju i Kolumbijci.

Oni su u Kuaibi pobedili Ekvador sa 1:0, a strelac jedinog pogotka bio je Edvin Kardona u finišu prvog poluvremena.

Od 23.00 po srednjoevropskom vremenu nastup počinje i Argentina, koja se u derbiju sastaje sa selekcijom Čilea.