Još jedan preokret Zvezde na stadionu “Rajko Mitić”, uprkos promašenim penalima

Crveno-beli su od samog starta krenuli da napadaju, u uvodnim minutima Mirko Ivanić je imao nekoliko šansi, a prvu veliku priliku propustio je Željko Gavrić.

Njemu je šut odbranio golman Ivan Kostić, koji je brzo morao da napusti igru jer je dobio neugodan udarac od Sekua Sanogoa i povredio koleno.

Zamenio Stefan Ranđelović koji nije ni sanjao da će imati ovakvu utakmicu u Beogradu.

Šest minuta po ulasku na teren, Ranđelović je odbranio jedanaesterac Filipu Falku, što mu je bila prva intervencija na utakmici. Njegov uspeh nagradio je napadač Uroš Milovanović u 34. minutu i doneo šokantno vođstvo Surduličanima.

Napadač gostiju iskoristio je grešku Radovana Pankova u zadnjoj liniju, uzeo loptu i pretrčao Milana Borjana koji je istrčao, pogodivši potom praznu mrežu – 0:1!

Tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi se pritisak domaćina isplatio posle sat vremena igre. Opet su igrači Zvezde dali gol iz prekida, sada je prilikom kornera najviši u skoku bio Seku Sanogo.

Od tog trenutka počeo je veliki pritisak crveno-beli, napadači su i stvarali šanse sa svih strana, gotovo da nije bilo igrača koji nije pokušao da ugrozi gol gostiju, a u 72. minutu je Ranđelović odbranio još jedan penal.

Pročitao je Mirka Ivanića i drugi put bio uspešan, pa se činilo da će uspeti da svom timu donese prvi bod ikada u mečevima sa klubom iz Ljutice Bogdana.

Međutim, to nije dozvolio upravo Ivanić, koji je u finišu krunisao sjajnu akciju sa dvostrukim asistentom Veljkom Nikolićem i krunisao veliki pritisak aktuelnog šampiona.

Zvezda je na putu da kompletira savršenu sezonu jer ima 92 boda, 12 više od drugoplasiranog Partizana, dok je Radnik peti sa 48.