Đoković u polufinalu Vimbldona

Đoković – Fučovič 6:3. 6:4, 6:4, kraj meča

Novak na svoj servis savlja ačku na meč.

Đoković – Fučovič 6:3. 6:4, 5:4

Fučovič dobija svoj servis ge i produžava meč. Sledi Novakov servis za set i meč.

Đoković – Fučovič 6:3. 6:4, 5:3

Novak je siguran na svoj servis.

Đoković – Fučovič 6:3. 6:4, 4:3

Još jedan gem na razliku na servis Mađara, 40:40. Ipak Fučovič ne dozvoljava našem teniseru da stigne do dva brejka prednosti.

Đoković – Fučovič 6:3. 6:4, 4:2

Fučovič propušta brejk loptu, tačnije Novak je uspeo da se odbrani i osvoji svoj servis gem.

Đoković – Fučovič 6:3. 6:4, 3:2

Fučovič uz malo problema dobija svoj servis.

Đoković – Fučovič 6:3, 6:4, 3:1

Propušta Novak priliku da još jednom iduzme servis protivniku. Ipak, sigurnom igrom u narednom gemu zadržava brejk prednosti i vodi 3:1 u trećem setu.

Đoković – Fučovič 6:3, 6:4, 2:0

Uzvraća Mađar, osvaja tri vezane brejk prilike. Snažnim servisima Novak spasava dve, a posle duge razmene i treću, izjednačenje. Fučovič osvaja i četvrtu brejk loptu, i ona odlazi u nepovrat.

Sjanim servisom Đoković dolazi do gem lopte. Greška našeg asa za novo izjednačenje. Potom naš teniser vezuje dva poena, osvaja gem i potvrđuje brejk.

Đoković – Fučovič 6:3, 6:4, 1:0

Novak koristi greške Fučoviča i na startu seta osvaja dve vezane brejk lopte, koristi prvu i stiže do rane prednosti.

Đoković – Fučovič 6:3. 6:4

Đoković osvaja svoj servis i tako rešava drugi set u svoju korist.

Đoković – Fučovič 6:3. 5:4

Novak oduzima servis protivniku i dolazi do brejka prednosti.

Đoković – Fučovič 6:3. 4:4

Novak napada servis protivnika i osvaja brejk loptu, 30:40. Posle duge razmene Dučovič izlazi kao pobednik.

I naš teniser je bio siguran n asvoj servis.

Đoković – Fučovič 6:3. 3:4

Fučović osvaja svoj servis.

Đoković – Fučovič 6:3. 3:3

Novak lako osvaja svoj servis.

Đoković – Fučovič 6:3. 2:3

Fučovič osvaja gem bez izgubljenog poena.

Đoković – Fučovič 6:3. 2:2

Novak sve više greši, protivnik to koristi i produžava gem, 40:40. Ipak Đoković nije dozvolio protivniku da osvoji brejk priliku, vezuje dva poena i osvaja gem.

Đoković – Fučovič 6:3. 1:2

Fučovič siguran na svoj servis.

Đoković – Fučovič 6:3. 1:1

Novak uz malo problema osvaja svoj servis.

Đoković – Fučovič 6:3, 0:1

Naš teniser nastavlja da konstantno pritiska servis protivnika. Na početku drugog seta stiže do dve vezane brejk lopte. Nije ih iskoristio, izjednačenje. Potom Novak propušta još dve brejk prilike.

Potom Fučović vezuje dva poena i osvaja gem.

Đoković – Fučovič 6:3

Đoković iz drugog pokušaja, na svoj servis, stavlja tačku na prvi set.

Đoković – Fučovič 5:3

Đoković pritiska servis protivnika – 15:30. Potom naš teniser osvaja novu brejk, odnosno set loptu. Propušta je. Zatim protivnik nije iskoristio dve gem prilike.

Novak osvaja novu brejk i set loptu, a li i ona odlazi u nepovrat. Potom fučovič dobija svoj servis gem.

Đoković – Fučovič 5:2

Novak je servirao za set, imao je dve vezane set lopte, ali ih propušta. Potom Mađar vezuje još dva poena i vraća jedan brejk.

Đoković – Fučovič 5:1

Novak nastavlja da lomi protivnika, 0:30. Potom ponovo osvaja dve vezane brejk prilike. Propušta ih, izjednačenje. Potom protivnik uspeva da veže još dva poena i iz trećeg pokuša dobija svoj servis gem.

Đoković – Fučovič 5:0

Naš teniser osvaja gem bez izgubljenog poena.

Đoković – Fučovič 4:0

Đoković ponovo dolazi do dve vezane brejk prilike, ovog puta koristi drugu i sada ima dva brejka prednosti.

Đoković – Fučovič 3:0

Novak potvrđuje brejk.

Đoković – Fučovič 2:0

Đoković pritiska servis protivnika, 0:30. Potom stiže do dve vezane brejk prilike. Koristi prvu i ima brejk prednosti.

Đoković – Fučovič 1:0

Uz malo problema Novak osvaja uvodni gem na meču.

Počeo je meč …

Igrači su izašli na teren

Uskoro očekujemo početak meča.

Na podbacivanju novčića više sreće je imao Đoković i izabrao je da prvi servira.

Parovi četvrtfinala muškog singla

Đoković – Fučovič
Kačanov – Šapovalov

Beretini – Ože Alijasim
Federer – Hurkač

Put do četvrtfinala

Novak je u dosadašnjem toku turnira u Londonu pobeđivao redom Drejpera, Andersona, Kudlu i Garina i samo mu je prvopomenuti uzeo jedan set.

Na drugoj strani, Fučovič je do ovog četvrtfinala dobijao redom Sinera (3-1), Veselog (1-0, predaja), Švarcmana (3-1) i Rubljova (3-2).

Fučovič uvek neugodan rival

Srpski as svoj put ka 20. grend slem tituli nastavlja protiv neugodnog igrača iz severnog susedstva.

Oba prethodna duela Đoković je rešio u svoju korist. Poslednji se odigrao u Dohi 2019. godine i bilo je 2:1 za Novaka, dok je prvi odigran takođe na tvrdoj podlozi ali na Ju-Es openu 2018. godine i bilo je 3:1 za momka iz Beograda.