3:6, 3:6, 6:4, 6:4, 3:6 – Kraj meča! Cicipas je u finalu Rolan Garosa!

3:6, 3:6, 6:4, 6:4, 3:5 – Zverev spasao tri meč lopte

Opet je hodao po ivici Zverev, a izgledao je kao da ne može da stoji. Tri meč lopte je spasao i izborio i u najmanju ruku produžio meč za jedan gem.

3:6, 3:6, 6:4, 6:4, 2:5 – Cicipas na korak do finala

Sada početni servis sluša momka iz Atine. Još jednom nije dao ni promil šanse rivalu i došao na korak do prvog grend slem finala u karijeri.

3:6, 3:6, 6:4, 6:4, 1:4 – Grk potvrdio napravljeni brejk

Sve je bliže Stefanos Cicipas svom prvom grend slem finalu. Potvrdio je stečeni brejk i sada vodi 3:6, 3:6, 6:4, 6:4, 1:4.

3:6, 3:6, 6:4, 6:4, 1:3 – Brejk za Cicipasa!

Gotovo ni iz čega Cicipas je došao do prednosti. Posle propuštenih prilika, Zverev se potpuno raspao i napravio četiri neiznuđene greške u jednom gemu. Onom poslednjom iz bekhenda je omogućio Stefanosu brejk za 3:6, 3:6, 6:4, 6:4, 1:3.

3:6, 3:6, 6:4, 6:4, 1:1 – Uzvraća i Nemac

Mogao je malo da zakomplikuje šesti teniser na ATP rang-listi. Ipak, nije bilo prilika za Cicipasa i rezultat je 3:6, 3:6, 6:4, 6:4, 1:1.

3:6, 3:6, 6:4, 6:4, 0:1 – Cicipas spasao tri brejk lopte!

Na isteku trećeg sata igre bio je na ivici ponora grčki teniser. Greškama je dozvolio protivniku tri vezane prilike za brejk. Međutim, odlučio je da rizikuje i sada se njemu isplatilo. Servisima se polako vadio iz problema, vezao pet poena i dobio prvi gem u petom setu.

3:6, 3:6, 6:4, 6:4 – Zverev izjednačio na 2-2 u setovima!

Ponovo servisima Nemac izlazi iz problema. “Bombe” od 216 km/h i Zverev dolazi do izjednačenja 2-2 u setovima.

3:6, 3:6, 6:4, 5:3 – Još jedan gem sa “nulom”

Četiri brza poena za Zvereva koji dolazi na korak do izjednačenja u setovima.

3:6, 3:6, 6:4, 3:2 – Gemovi idu brzo, Saša čuva brejk

Sada gemovi idu mnogo brže nego u prethodnoj fazi. Obojica su dobila po još jedan gem i rezultat je 3:6, 3:6, 6:4, 3:2.

3:6, 3:6, 6:4, 1:0 – Zverev brejkom otvara četvrti set

Deluje da je Cicipas na konopcima u ovim trenucima. Imao je gem loptu posle dobre kombinacije drop-šotom, da bi onda Zverev vezao tri poena. Forhend viner, pa greška rivala i Nemac brejkom otvara četvrti set.

3:6, 3:6, 6:4 – Zverev dobio treći set

Sačuvao je živce Zverev i serijom dobrih servisa, uz poneki srećan poen, smanjio na 1-2 u setovima – 3:6, 3:6, 6:4.

3:6, 3:6, 5:4 – Nemac se svađao sa sudijom

Sredinom devetog gema došlo je do verbalnog okršaja Zvereva i sudije Renoa Lihtenštajna. Ubeđen je bio Nemac da je u pravu i da je došao do loptice posle jedne pogrešne odluke linijskog sudije. Iskoristio je to Cicipas da napravi pritisak i smanji na 3:6, 3:6, 5:4.

3:6, 3:6, 4:2 – Zverev se izvukao

Suočavao se Zverev sa brejk loptom u šestom gemu trećeg seta. Međutim, odlučio je da više rizikuje servisom, pa su tako i drugi išli brzinama od preko 210 kilometara na čas. Isplatilo mu se i uspeo je da se izvuče bez problema.

3:6, 3:6, 2:1 – Brejk za Zvereva!

Počeo je sada i grčki predstavnik više da greši. Trudio se da diktira ritam poena, ali je uz malo sreće Zverev dolazio do poena. Prvo mu je mreža pomogla, a onda je i Stefanos promašio forhend za brejk Nemca. Rezultat je 3:6, 3:6, 2:1.

3:6, 3:6, 1:1 – Bez brejka na startu trećeg seta

Zverev prekida seriju rivala i posle više od 40 minuta dolazi do gema. Obojica dobijaju po gem u trećem setu.

3:6, 3:6 – Cicipas dobio i drugi set!

Ušao je Zverev u prepoznatljiv mod “samouništenja”, donosi pogrešne odluke na terenu i poklanja poena i kada ih teško igubiti. Još dva takva i Cicipas dolazi do 2-0 u setovima –3:6, 3:6.

3:6, 3:4 – Cicipas u seriji, novi brejk!

Potpuno se raspala igra Zvereva, koji je izgubio agresivnost iz prethodnog dela meča i dozvolio Stefanosu da preuzima inicijativu. Brzo je na semaforu pisalo 15:40, uz vrlo nizak kvalitet tenisa. Prvu je Saša priliku eliminisao, ali je kod druge njegov forhend od mreže završio u autu i Cicipas je nastavio seriju – 3:6, 3:4.

3:6, 3:3 – Grk vratio egal

Nova četiri poena bez previše napora i Grk se potpuno vratio na 3:6, 3:3.

3:6, 3:2 – Cicipas vratio brejk

Bio je Zverev bolji igrač na terenu u poslednjih pola sata, ali je greškama omogućio Cicipasu da se vrati. Grk je napravio 17 neiznuđenih grešaka i samo jedan direktan poen, i to iz servisa, ali je vratio brejk. Sačekao pad u igri rivala i smanjio na 3:6, 3:2.

3:6, 3:0 – Nemac potvrdio vođstvo

Bilo je malo problema za Zvereva u trećem gemu, napravio je dve greške i bilo je 15:30, ali je proradio servis. Isto kao i kod rezultata 40:40, pa je potvrdio vođstvo i otišao na 3:6, 3:0.

3:6, 2:0 – Zverev pravi brejk!

Situacija je počela da se menja sredinom prvog seta, ali tada Saša nije uspevao da napravi odlučujući korak ka brejku. To mu je pošlo za rukom početkom drugog – prvo sjajna bekhend paralela za brejk loptu, a onda i greška rivala za 3:6, 2:0.

3:6 – Cicipas dobio prvi set!

Stefanos se malo stegao, ali mu je i rival pomogao. Još jedna greška iz bekhenda i Grk dobija prvi set rezultatom 3:6.

2:5 – Zverev ne može do brejk šanse

U sedmom gemu prvog seta Zverev je pripretio, ali je došao samo do 30:30. Potom je viđen jedan od najboljih poena, Nemac je neutralisao dva smeča rivala, pre nego što je bekhend izbacio u aut za 2:5.

1:4 – Grk čuva prednost

Posle dobijenog brejka, obojica su bila sigurna na svom servisu. Cicipasu odlično funkcioniše bekhend, razvlači rivala po terenu i čuva stečenu prednost. Rezultat je 1:4.

0:2 – Brejk Cicipasa na startu meča

Već prvi gem na meču bio je neizvestan, Cicipas se izvukao, a u sledećem odmah napao servis rivala. Izborio se za dve brejk lopte, drugu iskoristio i došao do brejka na startu meča – 0:2.