
Tim koji sa klupe predvodi Ćavi, došao je do pomalo iznenađujuće lako ostvarene pobede na “vrućem” gostovanju u Sevilji.
Barselona je nastavila niz odličnih partija, pa je nakon uvodnog remija u sezoni, vezala treću ubedljivu pobedu.
Iako je Sevilja bolje otvorila meč, brzo je Barselona preuzela kontrolu meča, imala loptu više u nogama, stvarala veliki broj prilika i ono najbitnije – postizala golove.
Nakon oduzete lopte Gavija na sredini terena u 21. minutu, Demvele je proigrao Levandovskog, koji je lobovao golmana Bonoa.
Uspeli su da intervenišu defanzivci Sevilje na gol liniji, ali je Rafinja pratio situaciju i poslao glavom loptu u mrežu.
Do kraja prvog dela utakmice viđena je još jedna majstorija Levandovskog.
Bilo je to nakon fantastične asistencije Kundea, nakon čega je poljski napadač uspeo da primiri loptu i iz okreta postigne gol.
Početkom drugog dela utakmice, Barselona je postigla treći pogodak, koji je rešio svako pitanje pobednika.
Rafinjina oštra lopta u peterac Sevilje, koju Kunde lukavo glavom vraća za Garsiju, a ovaj na prazan gol ubacuje loptu u mrežu.
Do kraja meča, Barselona se poigravala sa rivalom, mogli su Ćavijevi momci da postignu barem još jedan, ako ne i više golova, ali nisu imali previše koncentracije i sreće u završnici.
La Liga, četvrto kolo:
Petak: Selta – Kadiz 3:0
Subota:
Majorka – Đirona 1:1
Real Madrid – Real Betis 2:1
Real Sosijedad – Atletiko Madrid 1:1
Sevilja – Barselona 0:3
Nedelja:
Osasuna – Rajo Valjekano
Bilbao – Espanjol
Viljareal – Elče
Valensija – Hetafe
Ponedeljak:
Valjadolid – Almerija
Tabela:
Real Madrid 12
Barselona 10
Betis 9
Viljareal 7
Atletik Bilvao 7
Selta 7
Atletiko Madrid 7
Real Sosijedad 7
Osasuna 6
Majorka 4
Almerija 4
Rajo Valjekano 4
Đirona 3
Valensija 3
Sevilja 1
Espanjol 1
Valjadolid 1
Elče 1
Hetafe 1
Kadiz 0